
| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Positions | 12 |
| Connector Type | Shrouded |
| Gender | Male |
| Packaging | Bag |
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Number of Rows | 1 |
| Pitch | 2 mm |
Stock: 154
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10061
Ext.Price$0.10061
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10061 | $0.10061 |
| 10 | $0.08899 | $0.88990 |
| 50 | $0.07872 | $3.93600 |
| 100 | $0.06886 | $6.88600 |
| 500 | $0.06024 | $30.12000 |
| 1000 | $0.05694 | $56.94000 |
| 3000 | $0.05382 | $161.46000 |
| 5000 | $0.05086 | $254.30000 |
